Strona główna/Aktualności/MIASTO BEZ OGRÓDEK

MIASTO BEZ OGRÓDEK

11 Lipca 2017

MIASTO BEZ OGRÓDEK- Luftujemy Bramy, Skrzykujemy Dzielnice.

Teatr Poddańczy rozpoczyna niezwykłe działania kulturalne w Załężu i Dębie. Teatr i sztuka wyjdzie na ulice, zawita w podwórkach, zagości na Waszych placach.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

„Ściana Krzyku”

od 20 czerwca

Skwer Augustyna Pająka (Dąb)

Skrzyżowanie ul.Gminna/ Gliwicka (Załęże)

Dwie połówki instalacji ulicznej pod nazwą „Ściana Krzyku” złączą się w finale projektu.

Zapraszamy do kreatywnych działań i twórczych wypowiedzi na temat dzielnic- radości i bolączek związanych z miejscem zamieszkania. Krzyki i szepty, głosy dzielnicy nagrywane staną się tłem dźwiękowym do finałowego spektaklu performatywnego „WY.KRZYK!NIC?”.

WARSZTATY:

MY/KRZYK/COŚ

20, 21 czerwca 2017

prowadzone przez Konrada Dworakowskiego w szkołach, które wyłonią grupę dzieci i młodzieży chętną do wzięcia udziału wraz z aktorami w finałowym spektaklu.

O!Krzyki

26- 29 czerwca 2017

MDK Dąb

Dom Aniołów Stróżów

MBP Załęże

prowadzone przez Igę Eckert, Mateusza Mikoszę i Honoratę Mierzejewską- Mikoszę

Integracyjne warsztaty, których tematem są emocje związane z dzielnicą i potrzeba wypowiedzenia ich głośno; zajęcia z emisji głosu, otwierania głosu, wyrażania głosem emocji, z ekspresji ciała.

Moje Ściany

26- 30 czerwca 2017

Klub Wysoki Zamek

prowadzone przez Przemysława Buksińskiego. Warsztaty są kontynuacją zajęć            MY/KRZYK/COŚ

Warsztaty uwrażliwiające, uczące opowiadania historii. Mające na celu przybliżenie uczestnikom podstawowych form teatru plastycznego oraz podstaw improwizacji. Przygotowują uczestników do wzięcia czynnego udziału w spektaklu „WY.KRZYK!NIC?”.

Luftujemy Bramy

4- 6 lipca

MDK Dąb

Dom Aniołów Stróżów

MOPS Załęże

prowadzone przez Ewę Woźniak

Warsztaty twórcze, plastyczne. Zajęcia mają na celu stworzenie identyfikacji wizualnej projektu. Obok plakatów i ulotek drukowanych chcemy wykreować własne, niepowtarzalne dzieła. Użyjemy do tego wszelkich dostępnych metod i technik.

Prace będą prezentowane w zaułkach dzielnic, będą widocznym na zewnątrz znakiem działań projektowych.

Skrzykujemy Dzielnice

gra między dzielnicowa

5-7 finał 8 lipca

prowadzona przez Ewę Woźniak.

Dzieci i młodzież wraz z rodzinami z Załęża i Dębu przygotowują pod okiem

animatorów grę, której celem jest lepsze rozpoznanie tkanki dzielnic, dróg i miejsc, które są niewidoczne lub niedostępne dla przybyszów spoza.

Uczestniczy jednej dzielnicy wytyczą szlaki, przygotują zadania odnoszące się do miejsc i historii dzielnicowych, grupom z drugiej dzielnicy. W ten sposób mieszkańcy się zintegrują oraz podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami.

WY.KRZYK!NIC?

Pokazy 9, 10, 11 lipca 2017

Finałowy spektakl 11 lipca będzie zagrany przy MDK Dąb.

Miejsca prezentacji niedługo zostaną wybrane w dwóch dzielnicach.

Reżyseria: Konrad Dworakowski, muzyka: Piotr Klimek, scenografia: Marika Wojciechowska. Występują aktorzy Teatru Poddańczego wraz z Przemysławem Buksińskim wraz z mieszkańcami Załęża i Dębu.

Zapraszamy do uczestnictwa w kulturze!

Kontakt: www.teatrpoddanczy.pl,

Zapisy na warsztaty w sekretariatach PSP 20, 22 oraz Omega w Załężu, w sekretariacie MDK Dąb oraz mailowo na adres