Strona główna/Aktualności/Lato w mieście 2015

Lato w mieście 2015

12 Sierpnia 2015

Akcja „Lato w mieście 2015”
"Podróże przez Śląsk"

Jak co roku, w dniach od 1 lipca do 12 sierpnia w godz. 10.00-14.00 dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat, które spędzają okres wakacyjny w mieście, będą mogły wziąć udział w szeregu ciekawych zajęć i warsztatów.

Tegoroczne zajęcia rozpoczynamy tygodniem zatytułowanym „Z gruby do lasu”. 1  lipca uczestnicy wezmą udział w zajęciach integracyjnych oraz inspirowanych tradycjami śląskimi pt. „Skubaczki, prządki, strzelanie z bicza”, sportowych. 2 lipca odbędzie się konkurs wiedzy na temat historii, zabytków i atrakcji miasta Katowice pt. „Znam Katowice” oraz zabawy plastyczne o tematyce śląskich miast „Na kole przez Śląsk”. 3 lipca to dzień poświęcony zajęciom ruchowym (zajęcia sportowe i basen w Pałacu Młodzieży).

II tydzień „Hajer, fejszer, gołymbiorz” (6 lipca) rozpoczniemy konkursem plastycznym dotyczącym zawodów na Śląsku „Jo fedruja, a Ty robisz” oraz zajęciami plastycznymi „We grubie na szychcie” inspirowanymi zawodem górnika, podczas których będziemy poznawać i tworzyć wnętrze kopalni. 7 lipca to dzień z grą terenową „Podróż do wnętrza ziemi…” oraz turniejem ping-ponga. Dzień 8 lipca spędzimy na zajęciach sportowych oraz wyjściu na basen. 9 lipca uczestnicy naszej akcji wyruszą na wycieczkę na Fermę Strusi w Bieruniu, gdzie czeka ich dużo atrakcji. Drugi tydzień akcji (10 lipca) kończymy dniem z zajęciami sportowymi oraz basenem. 

III tydzień „Karliku, Karliku” poświęcony będzie pieśniom i tańcom śląskim. 13 lipca to dzień z konkursem wiedzy o pieśniach i tańcach śląskich „To śląskie granie i śpiewanie” oraz z zajęciami muzycznymi poświęconymi śląskim i wakacyjnym piosenkom „Śpiywoć kożdy może”. 14 lipca zdobywamy w Muzeum Historii Katowic odznakę PTTK. 15 lipca odpoczywamy od wyzwań intelektualnych i aktynie bierzemy udział w zajęciach sportowych w MDK oraz na basenie. 16 lipca kontynuujemy  aktywność ruchową podczas zajęć „Tańcowałach cołki ranek”, a po krótkim odpoczynku dokładamy karaoke z piosenkami. Na 17 lipca zaplanowaliśmy zajęcia ruchowe w MDK oraz wizytę na basenie.

IV tydzień „Od bombonów do krupnioka” - kuchnia śląska - rozpoczniemy (20 lipca)  konkursem wiedzy o kuchni śląskiej „Z czym mosz sznitka?” oraz zajęciami plastyczno-teatralnymi „Warzynie ze szmakiem”, podczas których dzieci będą mogły spróbować swoich sił w „programie kulinarnym”. 21 lipca odbędzie się wyjazd na basen. 22 lipca uczestnicy zajęć odwiedzą Kopalnię Cukierków „Hanys” w Katowicach, gdzie zapewne będzie wielką atrakcją możliwość wykonania własnego lizaka. 23 lipca poświęcimy zajęciom sportowym („Wyścig po roladę”) i plastycznym („W śląskiej kuchni”). 24 lipca zdobywamy kolejną odznakę PTTK w naszym mieście. Piesza wycieczka trasą: Pomnik Harcerzy i Harcerek – obelisk po synagodze – Teatr Śląski – III LO im. Mickiewicza – tablica poświęcona Richardowi Holtze.

V tydzień lipca „W kiecce, w zopasce, w purpurce” - stroje śląskie rozpoczniemy 27 lipca zajęciami integracyjnymi wokół historii i rodzajów strojów śląskich „Kabot czy brunclik?” oraz „Galant i czako” - konkursem na najpiękniejsze śląskie nakrycie głowy. 28 lipca spędzimy na basenie w Siemianowicach Śląskich. 29 lipca odbędzie się impreza plenerowa z wieloma atrakcjami, m.in.: wizytą straży pożarnej wraz z pokazem sprzętu gaśniczego, prelekcjami i zdobywaniem sprawności strażaka. Dzień 30 lipca poświęcimy na wyjazd do Zatorlandu, gdzie odwiedzimy - Park Bajek i stworzeń wodnych, Park ruchomych dinozaurów, Park Mitologii, Park owadów, Lunapark. 31 lipca zakończymy V tydzień naszej akcji - zdobywamy już trzecią odznakę PTTK przemierzając trasę: Spodek – Pomnik Powstańców Śląskich – najwyższy budynek w mieście – kościół ewangelicki – tablica poświęcona Andrzejowi Mielęckiemu.

Szczegółowe informacje i regulamin dostępne są poniżej oraz w sekretariacie placówki. Obowiązują zapisy. Zapraszamy!

MDK "Koszutka" ul. Grażyńskiego 47.

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki do pobrania
doc 2015-07-01 lato w mieście - rozpiska tygodniowa.doc
ilość pobrań: 993
lato w mieście - rozpiska tygodniowa.doc 56.5KB -
Kategoria: Zajęcia
doc 2015-06-17 regulamin lato w mieście 2015.doc
ilość pobrań: 791
regulamin lato w mieście 2015.doc 32.5KB -

Podobne wiadomości:

do góry