Strona główna/Aktualności/Koncert Maes-Trio

Koncert Maes-Trio

23 Maja 2015
 

Maes-Trio to zespół występujący w oryginalnym, bardzo rzadko spotykanym składzie instrumentalnym: fortepian – skrzypce – klarnet. Swoją działalność koncertową rozpoczął w 2001 roku. Rzadko spotykane zestawienie instrumentów oraz indywidualny styl aranżacji sprawia, że utwory wykonywane przez trio charakteryzuje niepowtarzalne, ciepłe i głębokie brzmienie, często dające wrażenie gry większego zespołu muzycznego.

Repertuar zespołu obejmuje setki utworów i jest bardzo zróżnicowany - od muzyki barokowej do współczesnej. Osobną grupę stanowią: muzyka filmowa, przeboje okresu międzywojennego, standardy muzyki rozrywkowej, jazzowej i narodowej, kolędy oraz akompaniamenty utworów wokalnych.  

Zespół tworzą:

MARZENA MIKUŁA - DRABEK - kierownik muzyczny Teatru Nowego w Zabrzu. Założycielka zespołu, pianistka, kompozytorka. Autorka muzyki do ponad 50 spektakli teatralnych oraz wszystkich aranżacji wykonywanych przez trio utworów. Za instrumentacje ballad Bułata Okudżawy otrzymała Złotą Maskę. Uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Zabrze w Dziedzinie Kultury, odznaczona Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

JACEK GROS - pierwszy skrzypek i solista orkiestry Teatru Rozrywki w Chorzowie. Odtwórca tytułowej roli w "Skrzypku na dachu". W swoim dorobku artystycznym posiada wiele nagrań płytowych, m.in. "Ordonka", "Krzyk", "Dyzma". Zajmuje się również kompozycją i aranżacją.

DARIUSZ KASPEREK - jedyny w Polsce klarnecista, który otrzymał Złotą Płytę (za wykonanie partii solowych w nagraniu albumu z Kałudim Kałudowem "Canzonetta"). Współpracuje m.in. z Filharmonią Śląską i Opolską, NOSPR-em oraz śląskimi teatrami muzycznymi. Brał udział w nagraniu kilkunastu płyt.

Podobne wiadomości:

do góry