Strona główna/Aktualności/Koncert IPiUM "Silesia"

Koncert IPiUM "Silesia"

3 Grudnia 2017

Muzyka – moja miłość
Na każdą porę roku
Artysta-Rezydent

MagDuś Duo:
Bartłomiej Duś – saksofon
Magdalena Duś – fortepian
Lilianna Moll-Gerlich – prowadzenie koncertu
Program:
Astor Piazzolla – Buenos Aires Spring, Pavel Karmanov – Different rains
Astor Piazzolla – Buenos Aires Summer, Buenos Aires Autumn
Łukasz Godyla – Kondensacje na saksofon sopranowy i fortepian
Astor Piazzolla – Buenos Aires Winter

Rezydencja artystyczna zespołu Magduś Duo w Instytucji Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” składa się łącznie z trzech koncertów, które zaplanowane zostały w różnych obiektach kulturalnych Katowic, a artyści na każdy z nich zaproponowali inny repertuar. W październiku wystąpili w Willi Goldsteinów, w listopadzie w Auli im. Bolesława Szabelskiego katowickiej Akademii Muzycznej, a finałowy grudniowy koncert rezydencji odbędzie się w Miejskim Domu Kultury „Koszutka”. Tym razem w wykonaniu Magduś Duo publiczność będzie mogła usłyszeć saksofonowo-fortepianowe interpretacje muzyki Astora Piazzolli, jego słynnego cyklu „Cztery pory roku” malującego dźwiękami klimaty Buenos Aires, przenikniętego emocjonalnością argentyńskiego tanga. Artyści zaproponowali również umieszczenie pomiędzy częściami utworu Piazzolli kompozycje innych twórców. Stąd obecność w programie „Kondensacji”, których autorem jest Łukasz Godyla. Utwór postał w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Zamówienia kompozytorskie” i miał swoją premierę w 2015 roku, a jego powstanie zainspirowane zostało zjawiskami występującymi w przyrodzie. Do tematyki programu koncertu nawiązuje również powstałe w 1996 roku „Different rains” współczesnego rosyjskiego kompozytora Pawela Karmanova.

Koncert współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Artysta – rezydent”.

„Zespołem objętym rezydencją artystyczną przez Instytucję Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” w sezonie 2017/2018 jest MagDuś Duo”

3 grudnia (niedziela) godz. 17.00
MDK „Koszutka” ul. Grażyńskiego 47