Strona główna/Aktualności/Klub podróżnika - "Od Sao Paulo do Rio de Janeiro" (..)

Klub podróżnika - "Od Sao Paulo do Rio de Janeiro" (Brazylia, Boliwia i Paragwaj)

4 Listopada 2013
Plakat Klub podróżnika - "Od Sao Paulo do Rio de Janeiro"
Plakat Klub podróżnika - "Od Sao Paulo do Rio de Janeiro"

Zapraszamy 4 listopada (poniedziałek) o godz. 17.00 na spotkanie z prof. Michałem Jarneckim, historykiem i podróżnikiem, który odwiedził ponad 140 państw. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Klub Podróżnika" i będzie urozmaicone pokazem slajdów z podróży.

Uczestnicy spotkania przeniosą się w wyobraźni w odległe zakątki naszego globu - do Brazylii, ale także mniej znanych - Boliwii i Paragwaju. Zaproszony na "Koszutkę" podróżnik opowie o swojej wyprawie po Ameryce Południowej, która trwała aż 6 tygodni. Zaczął ją i zakończył tego lata w Brazylii, a przy okazji odwiedził wschodnią część Boliwii, a także pomijany niesłusznie, mało znany, ciekawy Paragwaj.

Brazylia, jak wiemy, jest olbrzymem, zajmującym ponad połowę kontynentu, stąd globtroter skupił się na kilku jej regionach - resztę zostawiając sobie na później. Odwiedził obok Rio, Sao Paulo, stołeczną Brasilię, afrobrazylijski stan Bahia, obfitujący w zwierzynę Pantanal, zieloną wiecznie i multikulturową Paranę, a także obfitujący w zabytki kolonialnej przeszłości stan Minas Gereias. O wszystkich tych miejscach prof. Michał Jarnecki opowie i zobrazuje opowieść zrobionymi przez siebie zdjęciami.
Spotkanie poprowadzi Gabriela Łęcka.

Wstęp wolny.

do góry