Strona główna/Aktualności/Klub podróżnika - "Korea Północna - przyroda i ludzie"

Klub podróżnika - "Korea Północna - przyroda i ludzie"

9 Czerwca 2014

9 czerwca (poniedziałek) o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z Bogusławem Kafarskim, podróżnikiem i pilotem wycieczek, który przemierzył wszystkie kontynenty, dotarł nawet na Biegun Północny. Jest także organizatorem wyjazdów "szytych na miarę". Spotkanie "Korea Północna - przyroda i ludzie" odbędzie się w ramach cyklu "Klub Podróżnika". Jak zawsze będzie urozmaicone pokazem slajdów z podróży zaproszonego gościa.

Warto tego dnia przyjść na Koszutkę, bo przecież Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna pozostaje od lat najmniej poznanym turystycznie krajem Dalekiego Wschodu. O dziwo, do tego kraju, będącego swoistym reliktem totalitaryzmu, najwięcej wycieczek przyjeżdża z …USA! Trzeba jednak pamiętać, że Korea Północna jest krajem ortodoksyjnego komunizmu z wszystkimi niedogodnościami tego stanu rzeczy. Wycieczki możliwe są tylko z biurem podróży, po uzyskaniu wizy wjazdowej. Turyści odwiedzający ten kraj, nie mają możliwości samodzielnego poruszania się i nawiązywania kontaktów z miejscową ludnością. Istnieje wiele restrykcji dotyczących fotografowania. Można się poruszać tylko po ściśle wytyczonych trasach pod opieką miejscowego przewodnika.

Podczas spotkania podróżniczego jego uczestnicy zobaczą na ekranie i usłyszą o Pyongyangu (dawniej Phenian), rozbudowanej i zadbanej stolicy kraju, a także historycznej stolicy Korei, nadgranicznym mieście Kaesong, następnie o Wonsan, gdzie znajduje się muzeum kolejnictwa. Dzięki Kafarskiemu będzie można chociaż w wyobraźni odwiedzić grobowiec władcy Wang Jian, a następnie udać się do Zdemilitaryzowanej Strefy Panmundżon, leżącej, na granicy obu Korei, zamkniętej od lat dla wszelkiego ruchu osobowego. Stamtąd można popatrzeć na ziemie południowego sąsiada. Podróżnik opowie także o wielu innych miejscach, które warto zobaczyć w Korei Północnej a są to m.in. okolice jeziora Sidżung i Góry Diamentowe (Kumgangsan) a także malownicze dróżki rejonu Sangpaldam wiodące do wodospadu Dziewięciu Smoków (Kuryong) o wysokości 74 metrów. W opowieści Bogusława Kafarskiego nie zabraknie barwnych opowieści i anegdot z podróży.

Spotkanie poprowadzi Gabriela Łęcka.

Wstęp wolny.

do góry