Strona główna/Aktualności/Klub Podróżnika

Klub Podróżnika

4 Listopada 2015
 

Zapraszamy na spotkanie  z Włodzimierzem Musiałem – podróżnikiem - pasjonatem, fotografem i pilotem egzotycznych wypraw, który w swych ponad 60 dalekich podróżach dotarł do 40 państw pozaeuropejskich na 5 kontynentach.

„Slajdowisko”, które podróżnik zaprezentuje jest efektem miesięcznej wyprawy samochodowej przez zachodnie stany USA. Pokazane zostaną zdjęcia z najpiękniejszych parków narodowych tego regionu m.in. Yellowstone, Bryce Canyon, Yosemite.

A trzeba wiedzieć, że to właśnie na zachodzie Stanów Zjednoczonych w drugiej połowie XIX wieku narodziła się idea prawnej ochrony przyrody, to tutaj powstał pierwszy na świecie park narodowy.

Obecnie zachodnie stany USA są obszarem o największym zagęszczeniu parków narodowych na kontynencie północno-amerykańskim.  Większość z nich chroni cuda nieożywionej przyrody, fantastyczne formacje geologiczne, olbrzymie kaniony, strzeliste łuki skalne, itp. Turyści mają do parków łatwy dostęp, a żywy kontakt z majestatycznymi cudami natury robi na wszystkich zwiedzających oszałamiające wrażenie.

Mamy nadzieję, że uczestnicząc w pokazie slajdów poczujecie Państwo choć odrobinę tej atmosfery . Spotkanie poprowadzi Gabriela Łęcka. Wstęp wolny.

4 listopada (środa) godz. 17.00
MDK "Koszutka" ul. Grażyńskiego 47

Podobne wiadomości:

do góry