Strona główna/Aktualności/Klub Podróżnika

Klub Podróżnika

12 Lutego 2019
plakat
 

Spotkanie z Tadeuszem Biedzkim, pisarzem,
podróżnikiem, przedsiębiorcą, autorem książek podróżniczych i sensacyjno-historycznych.
Prowadzenie Gabriela Łęcka.

Tadeusz Biedzki – pisarz, podróżnik i przedsiębiorca. Od trzydziestu lat podróżuje po świecie. Odwiedził kilkadziesiąt krajów. Dotarł do wielu nieznanych i tajemniczych miejsc w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Fascynują go spotkani ludzie, egzotyka Trzeciego Świata i historia. Swoje niebezpieczne przygody, fascynujące miejsca i niezwykłych ludzi opisuje w książkach.  

Podczas spotkania będą dostępne następujące książki autora:
„Sen pod baobabem” – nagroda: Podróżnicza książka 2012 roku;
„Zabawka Boga” (porównywana z „Kodem Leonarda da Vinci” oraz  „Imieniem róży” i uznana za nowatorską powieść, łączącą elementy podróżnicze, historyczne i sensacyjne) – nagroda: Honorowy Miecz Dobrego Rycerza;
„Dziesięć bram świata” (dziesięć dramatycznych wydarzeń i losów ludzi Trzeciego Świata) – bestseller 2015;
„W piekle eboli” – nagroda: Bursztynowy Motyl im. Arkadego Fiedlera (najważniejsza nagroda w polskiej literaturze podróżniczej); 
„Ostatnie srebrniki” -  książka, która wywołała lawinę kontrowersyjnych recenzji. 

Podczas spotkania opowie o współczesnej Afryce, o tym, co w niej piękne     i fascynujące, jak również o jej okrutnym i strasznym obliczu. A także o swojej podróży w czasie, gdy panowała tam epidemia eboli, gdzie był jedynym polskim i jednym z kilku zachodnich reporterów. Zaprezentuje też swoje książki podróżnicze i sensacyjno-historyczne.

Opowieść zilustruje pięknymi, ale też przerażającymi fotografiami.

Spotkanie dla dorosłych.

12 lutego (wtorek) godz. 17.00
MDK "Koszutka"
ul. Grażyńskiego 47
Wstęp wolny.

do góry
50 lat minęło jak jeden dzień. Obchodzimy 50 lecie istnienia MDK i już teraz zapraszamy na cykl wydarzeń związanych z nasza rocznicą!