Strona główna/Aktualności/Klub Podróżnika - "Syria - starożytność i ramadan z (..)

Klub Podróżnika - "Syria - starożytność i ramadan z dyktaturą w tle"

29 Października 2012
Plakat promujący spotkanie z Leszkiem Szczasnym
29 października (poniedziałek) o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie z Leszkiem Szczasnym, filozofem, fotografem, globtroterem, autorem książki "Świat na wyciągniecie ręki".

Podczas wieczoru podróżniczego uczestnicy spotkania przeniosą się w wyobraźni w odległe zakątki Syrii. Wysłuchają relacji z miesięcznego pobytu Leszka Szczasnego w Syrii w 2008 roku, który opowie i pokaże zdjęcia ze słynnych starożytnego miast jak Palmyra, pokaże średniowieczne zamki krzyżowców i tzw. umarłe miasta. Zaprosi także do dwóch syryjskich metropolii Aleppo i Damaszku, nie stroniąc od komentarzy dotyczących smutnej rzeczywistości społecznej tego zniewolonego kraju.

Atrakcją wieczoru będą zapewne także informacje na temat ramadanu, bo tak się złożyło, ze przez cały czas pobytu podróżnika w Syrii trwał muzułmański post. Osobny, krótki dział stanowić będzie prezentacja Syrii jako skansenu starych samochodów - 40-letnich mercedesów, volvo i fordów...

Nie zabraknie barwnych opowieści i anegdot z podróży. Leszek Szczasny rozśmiesza, ale też zmusza słuchaczy do głębokiego zastanowienia. Zapraszamy na wspólną muzyczno-fotograficzną wędrówkę przez wszystkie regiony i wymiary Syrii, i tej współczesnej, i starożytnej. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki Leszka Szczasnego: "Świat na wyciągnięcie ręki" i zdobycia autografu autora.

Spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco, a poprowadzi je Gabriela Łęcka.

Wstęp wolny.

do góry