Strona główna/Aktualności/Klub Podróżnika - "Przygoda w odkrywaniu wielkiej (..)

Klub Podróżnika - "Przygoda w odkrywaniu wielkiej cywilizacji Majów"

7 Stycznia 2013
Plakat promujący spotkanie z Janem Gaciem
7 stycznia (poniedziałek) o godz. 17.00 Spotkanie z Janem Gaciem, historykiem, podróżnikiem, fotografikiem, autorem 14 książek o tematyce historycznej, religijnej i podróżniczej oraz z dziedziny sztuki, członkiem elitarnego klubu podróżników i odkrywców The Explorers Club w Nowym Jorku a także Polonijnego Klubu Podróżnika w New Jersey ( którego jest również jednym z założycieli).

Podczas wieczoru podróżniczego uczestnicy spotkania wysłuchają relacji Jana Gacia z podróży śladami cywilizacji i kultur prekolumbijskich, które zaowocowały m.in. książkami:

  • "W poszukiwaniu Majów"
  • "W ojczyźnie Majów"
  • i albumem " Majowie"
  • oraz kilkudziesięcioma artykułami.

Można będzie dowiedzieć się jak podejmowane przez Jana Gacia podróże są planowane i jak starannie przygotowywane od strony merytorycznej - mają one bowiem zawsze charakter tematyczny i poznawczy , nie są to przypadkowe wyprawy. Ich owocem są pogłębione studia na dany temat, znajdujące uzewnętrznienie w kolejnych publikacjach książek, artykułów i fotografii. Podróże bowiem mają dla niego również charakter fotograficzny.

Podczas spotkania Jan Gać będzie pokazywał na dużym ekranie swoje zdjęcia z podróży i opowie o przedstawionych na nich ludziach i miejscach, a także o okolicznośściach powstawania zdjęć. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek Jana Gacia i zdobycia autografu autora. Spotkanie poprowadzi Gabriela Łęcka.

Wstęp wolny.

do góry