Strona główna/Aktualności/Klub Podróżnika - "Perły północnej Italii: Bolonia, (..)

Klub Podróżnika - "Perły północnej Italii: Bolonia, Werona i Ferrara"

1 Kwietnia 2013
Plakat promujący spotkanie z Jolantą Mackiewicz
8 kwietnia (poniedziałek) o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z Jolantą Mackiewicz, podróżnikiem, historykiem sztuki, fotografem, pasjonatką turystyki kulturowej.

Podczas wieczoru podróżniczego uczestnicy spotkania przeniosą się w wyobraźni do niezwykłych miejsc na kulturowej mapie Europy jakimi są niewątpliwie Bolonia, Werona, i Ferrara. Spośród włoskich miasta wyróżniają się one wspaniałym dziedzictwem kulturowym. Uniwersytet boloński został założony w 1088 roku, co czyni go najstarszą uczelnią Zachodu.

Wśród najsłynniejszych absolwentów byli Dante Alighieri oraz Mikołaj Kopernik. Bolonia szczyci się również dwiema niebywale wysokimi wieżami oraz bazyliką św. Petroniusza. Werona zaś została uwieczniona przez Szekspira jako miejsce akcji " Romea i Julii". Wreszcie Ferrara przyciąga uwagę romańską katedrą i gryfami z różowego marmuru. Jak zawsze w Klubie Podróżnika spotkanie będzie urozmaicone pokazem zdjęć. Spotkanie prowadzi Gabriela Łęcka.

Wstęp wolny.