Strona główna/Aktualności/Karnawałowy Salon Artystyczny

Karnawałowy Salon Artystyczny

9 Stycznia 2017
plakat
 

Jedyne takie wydarzenie na Śląsku! Justyna Bacz, piosenkarka, lingwistka, autorka tekstów muzyki i przekładów piosenek z języka francuskiego, rosyjskiego oraz na język francuski odwiedzi progi Miejskiego Domu Kultury „Koszutka” w Katowicach.

Niezwykle utalentowana artystka, koncertująca we Francji, przyjeżdża niemal prosto z Paryża do Katowic, by spotkać się z publicznością Karnawałowego Salonu Artystycznego MDK.

Jest laureatką szeregu nagród na festiwalach piosenki w kraju i we Francji. W 2013 roku zdobyła nagrodę publiczności w Paryżu na Festiwalu „Journées Georges Brassens”.

Nagrała cztery solowe płyty: „Tête-à-tête”, „Brassens mon amour”, „Empatik” i „Francuska chanson francaise”, bardzo pochlebnie przyjęte przez krytyków i publiczność. Koncertuje w kraju i za granicą.

„Justyna Bacz (...) śpiewa francuskie piosenki. W tej dziedzinie jest najlepsza w Polsce, a i we Francji zdobywa laury - na Festiwalu Brassensa w Paryżu dostała nagrodę publiczności. (…) Po mistrzowsku wykonuje piosenki francuskich bardów. Koncertując  za granicą, przemyca teksty Osieckiej, Kofty, Piwkowskiej.” (Joanna Nojszewska „Klucz francuski").

Wieczór autorski zostanie połączony z mini recitalem artystki. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia płyt. Spotkanie poprowadzi Hanna Grabowska-Macioszek.

9 stycznia godz. 17.00
MDK "Koszutka"

ul. Grażyńskiego 47

Podobne wiadomości:

do góry