KOSZUTKA OPEN!

Lokalizacja: Miejski Dom Kultury KOSZUTKA, ul. Grażyńskiego 47, Katowice

IMPREZA TOWARZYSZĄCA
19:00 // KRÓLEWNY I ŚWIĘTE JUSTYNY KOEKE
Projekcja filmu Piotra Grdenia z projektu PRZEBUDZENIE oraz spotkanie autorskie z Kariną Dzieweczyńską - kuratorką projektu PRZEBUDZENIE.

Lokalizacja: Strefa Centralna, Centrum Kultury Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice

MIASTO – PRZESTRZEŃ DLA SZTUKI
Zainicjowany w 2012 roku projekt stanowi przyczynek do dyskusji i dialogu na temat kierunku projektowania przestrzeni miejskiej z uwzględnieniem procesów twórczych w niej zachodzących. Realizowany w ramach projektu KATOWICKI SZLAK SZTUKI jest z jednej strony miejscem integrującym lokalną społeczność (to przestrzeń idealna dla nieformalnych spotkań grup znajomych; realizacji społecznych i artystycznych akcji), a z drugiej strony pełni funkcję stałej wystawy sztuki współczesnej prezentowanej „pod gołym niebem” oraz dostępnej dla widzów przez 24 godziny na dobę. W przyszłości Katowicki Szlak Sztuki ma stanowić istotny element turystyki kulturowej woj. śląskiego.