Strona główna/Aktualności/KLUB PODRÓŻNIKA

KLUB PODRÓŻNIKA

14 Stycznia 2014

Zapraszamy na spotkanie z Włodzimierzem Musiałem - podróżnikiem, miłośnikiem kultury indyjskiej.
Spotkanie pt. "Fenomen dziedzictwa kulturowego Indii" odbędzie się w ramach cyklu "Klub Podróżnika" i będzie urozmaicone pokazem slajdów z podróży W. Musiała.
Każdy z nas ma swoje wyobrażenie Indii. Ten niezwykły kraj wymyka się wszelkim prostym definicjom, jest tak bogaty we wszelkie obrazy. Niektórzy od pierwszego wejrzenia zakochują się w Indiach, innych przerażają głębie odmienności i kontrastów nadgangesowej krainy. Dzięki zachowaniu pradawnych kultów i obrzędów Indie są tak niepowtarzalne, wyjątkowe i fascynujące. Nie sposób przejść obok Indii obojętnie.
Na początku XXI wieku, w erze globalizacji, materializmu, konsumpcji i wciąż zagonionego człowieka, warto choćby na chwilę przystanąć i zastanowić się nad fenomenem odległych Indii. Kraju, którego prastara cywilizacja przetrwała wiele burz dziejowych i niezmiennie trwa od ponad 4 tysięcy lat. Warto podjąć wysiłek odpowiedzenia sobie na pytania: Z czego wynika fenomen Indii? Na jakich podstawach wznosi się gmach niewzruszonej indyjskiej cywilizacji?
Zapraszamy na prelekcję, próbę przedstawienia i zapoznania się z doniosłą spuścizną kulturową Indii. Nicią przewodnią spotkania będą głębokie słowa Mahatmy Gandhiego: "Czuję się całym sercem zjednoczony z Indią. Wierzę niezachwianie w jej misję wobec świata".
Spotkanie poprowadzi Gabriela Łęcka (wstęp wolny).

14 stycznia (wtorek) o godz. 17.00

do góry