Strona główna/Aktualności/KLUB PODRÓŻNIKA

KLUB PODRÓŻNIKA

10 Marca 2014

Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Franke, podróżnikiem i geografem, który odwiedził ponad 60 państw na 6 kontynentach. Jak zawsze prelekcja będzie urozmaicona pokazem slajdów z podróży zaproszonego gościa. Podczas wieczoru podróżniczego uczestnicy spotkania prześledzą jedyną w swoim rodzaju wyprawę do wysuniętego najbardziej na południe skrawka Ameryki. Patagonia i Ziemia Ognista to jeden z najdzikszych i najtrudniej dostępnych obszarów kuli ziemskiej. Oprócz atrakcji przyrodniczych będzie można zobaczyć na dużym ekranie zdjęcia ze stolicy Argentyny Buenos Aires. Centrum miasta zaskakuje piękną architekturą i przemyślanym układem przestrzennym. Na jego obrzeżach znajdują się parki i pełne zieleni skwery, a kilka kilometrów dalej leżą ciekawe dzielnice San Telmo, La Boca lub Recoleta. Podobno Buenos Aires jest miastem, do którego chce się wracać. Podróżnik opowie także o wielu innych miejscach, które warto zobaczyć na krańcach świata. Spotkanie poprowadzi Gabriela Łęcka (wstęp wolny).

10 marca (poniedziałek) o godz. 17.00