Strona główna/Aktualności/KLUB PODRÓŻNIKA - Robert Gondek

KLUB PODRÓŻNIKA - Robert Gondek

14 Maja 2018
 
 

KLUB PODRÓŻNIKA 

Miejski Dom Kultury „Koszutka” zaprasza 14.05.2018  o godzinie 17.00 na spotkanie z Robertem Gondkiem, pt. "W drodze na najwyższe szczyty Afryki - Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda, Burundi" – opowieść o Afryce i najwyższych afrykańskich górach, tamtejszych gorylach i przepięknej afrykańskiej przyrodzie.

Robert Gondek najchętniej podróżuje po Afryce. Odwiedził 19 afrykańskich  krajów. O pięciu z nich opowie podczas pokazu. Będzie to opowieść o najwyższych afrykańskich górach i o ich różnorodności.  Zobaczymy pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya. Na Mount Meru poczekamy na wschód słońca z widokiem na najwyższy szczyt Afryki. Odbędziemy spacer po niezwykle kolorowych Górach Księżycowych w  Ugandzie. W towarzystwie uzbrojonych żołnierzy wejdziemy na najwyższy szczyt  Rwandy. Dowiemy się, czy trudno zdobywać góry w Burundi. Odwiedzimy goryle górskie z Rwandy i szympansy w Ugandzie.

Będziemy podziwiać afrykańskie parki narodowe, pełne słoni, lwów, zebr,  hipopotamów i przepięknych, kolorowych ptaków. Odwiedzimy masajskie wioski w Tanzanii i Tamburyniarzy z Burundi. Przy klimatycznej afrykańskiej muzyce zrelaksujemy się na rajskim  Zanzibarze.

Po spotkaniu zapraszamy również na stoisko, na którym będzie można nabyć książkę/album fotograficzny poświęcony Afryce autorstwa Roberta Gondka, prace fotograficzne, oryginalne koszulki oraz widokówki ze zdjęciami  autora pokazu.

Robert Gondek:

Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 19 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Autor wydanej w październiku 2017 roku książki/albumu fotograficznego poświęconego Afryce: "W drodze na najwyższe szczyty Afryki". Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili. Strony internetowe autora pokazu:
www.szczytyafryki.pl
www.facebook.pl/SzczytyAfryki

14 maja (poniedziałek) godz. 17.00
MDK "Koszutka"
ul. Grażyńskiego 47
Wstęp wolny.

do góry