JA - TY - MY

20 Października 2016

Zapraszamy klasy ze szkół podstawowych do udziału w warsztatach, podczas których wykorzystamy gry i zabawy teatralne oraz działania arteterapeutyczne do poruszania ważnych tematów wychowawczych tj. samoocena, nawiązywanie nowych znajomości, bycie w grupie. Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem form, które angażują grupę, pozwalają dzieciom na swobodną ekspresję werbalną i pozawerbalną, rozwijają wyobraźnię, umiejętność pracy w grupie i spontaniczność. Celem spotkań nie jest stworzenie spektaklu, ale zbudowanie atrakcyjnej formy do poruszania tematów wychowawczych. Warsztaty mogą być elementem lekcji wychowawczej, j. polskiego lub plastyki.

Czas trwania warsztatów: 90 min.
Koszt: 4 zł/uczestnik
Miejsce zajęć: MDK „Koszutka” – filia „Dąb” (ul. Krzyżowa 1), na zajęcia obowiązuje obuwie zmienne i sportowy/luźny strój.
Prowadzenie: Anna Nowak – instruktor teatralny, animator kultury, arteterapeuta.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: MDK „Koszutka” – filia „Dąb”, ul. Krzyżowa 1, tel. +48608549089, filiadab@mdkkoszutka.pl

TEMATY SPOTKAŃ:

JA
Podczas zajęć zastanowimy się nad swoimi mocnymi stronami, przyjrzymy się naszym gestom i mimice poprzez zadania aktorskie, a także stworzymy maski z nietypowych materiałów.
Terminy: 20.10, 27.10 (czwartki), godz. 9.00-10.30 i 11.00-12.30, ZAPISY

PUNKT WIDZENIA ZALEŻY OD PUNKTU SIEDZENIA
Warsztaty będą próba przyjrzenia się tematowi władzy oraz tego co to znaczy poddać się czyjejś woli. Każde dziecko doświadczy sytuacji „bycia królem” i sprawowania władzy. Kluczową rolę odegra symboliczny rekwizyt – krzesło – atrybut władzy, a zarazem pretekst by przybliżyć dzieciom termin umowności teatralnej. Wykorzystamy też zabawy z zakresu teatru ruchu.
Terminy: 3.11, 17.11 (czwartki), godz. 9.00-10.30 i 11.00-12.30, ZAPISY

STRACH MA WIELKIE OCZY
Podczas zajęć stworzymy wizerunki własnych lęków w formie prostych lalek. Opowiemy historie naszych postaci, nadamy im imiona oraz szczegółowo określimy dlaczego tak bardzo przeszkadzają nam w życiu. Wspólnie poszukamy też skutecznych sposobów oswojenia ich i sprawienia, by były mniej groźne. Zajęcia będą łączył elementy warsztatu plastycznego, aktorskiego i budowania dialogów.
Terminy: 9.02, 16.02 (czwartki), godz. 9.00-10.30 i 11.00-12.30, ZAPISY

SPÓJRZ POD INNYM KĄTEM
Warsztaty będą wykorzystywać proste zabawy dramowe, podczas których będziemy uczyć się umiejętności empatii, rozpoznawania uczuć oraz akceptacji innych poglądów. Podczas zajęć będziemy w formie zabaw „odczytywać myśli i uczucia” innych, przyglądać się jednej sytuacji z różnych punktów widzenia po to, by przekonać się, że „kij ma dwa końce”.
Terminy: 2.03, 16.03 (czwartki), godz. 9.00-10.30 i 11.00-12.30, ZAPISY