Strona główna/Aktualności/I Przegląd Amatorskiej Sztuki Osób Niepełnosprawnych (..)

I Przegląd Amatorskiej Sztuki Osób Niepełnosprawnych P.A.Sz.O.N.

19 Maja 2015

REGULAMIN PRZEGLĄDU

CEL   PRZEGLĄDU:

• Stworzenie możliwości publicznej prezentacji swoich umiejętności dzieciom, młodzieży i dorosłym niepełnosprawnym uzdolnionym tanecznie, muzycznie  i teatralnie.
  • Integracja środowiska osób niepełnosprawnych.
  • Wymiana doświadczeń między terapeutami, opiekunami i trenerami.
  • Kształtowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych.

KATEGORIA - FORMY   SCENICZNE

1. Soliści
  2. Zespoły wokalne, wokalno – instrumentalne, instrumentalne
  3. Zespoły taneczne
  4. Grupy teatralne

Przegląd zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

1. Dzieci do 16 roku życia
  2. Młodzież powyżej 16 roku życia i dorośli

Warunki uczestnictwa:

1. Przegląd adresowany jest do osób niepełnosprawnych, organizacji i instytucji zrzeszających osoby niepełnosprawne (stowarzyszenia, fundacje, warsztaty terapii zajęciowej, domy pomocy społecznej, szkoły specjalne) z Województwa Śląskiego.
  2. Uczestnik Przeglądu może zgłosić tylko jeden dowolny utwór – piosenkę, utwór muzyczny, taniec, spektakl. Łączny czas prezentacji tańca, utworu muzycznego i piosenki nie może przekroczyć 7 min i nie może być krótszy niż 1 min. 30 s. Czas trwania spektaklu nie powinien przekraczać 30 min. i nie powinien być krótszy niż 10 min. Prezentacje krótsze lub dłuższe od przewidzianych  w regulaminie nie będą brane pod uwagę przy ocenie jury.
  1. Dopuszczalny jest akompaniament, półplayback, śpiew a capella.
  2. Kartę zgłoszeniową należy przesłać do 4 maja 2015 r. drogą elektroniczną na adres: filiadab@mdkkoszutka.pl lub pocztą na adres: Miejski Dom Kultury „KOSZUTKA” – filia „Dąb” ul. Krzyżowa 1,  40 – 111 Katowice.
  3. Przegląd prezentacji odbędzie się 19 maja 2015 r. od godz. 9.00 w sali audiowizualnej Miejskiego Domu Kultury „KOSZUTKA” – filia „Dąb” ul. Krzyżowa 1 w Katowicach.
  4. Jury powołane przez organizatorów przyzna nagrody  w każdej kategorii.
  5. Uroczyste zakończenie Przeglądu i wręczenie nagród odbędzie się 21 maja 2015 r. o 17.00. w sali audiowizualnej domu kultury przy      ul. Krzyżowej 1 w Katowicach.
  6. Uczestnictwo w Przeglądzie oznacza zgodę na publikowanie relacji i zdjęć z Przeglądu w prasie, radiu, telewizji, internecie oraz na stronie internetowej Organizatora.
  7. DODATKOWE INFORMACJE: Miejski Dom Kultury "Koszutka" - filia "Dąb", tel. +48608549089, filiadab@mdkkoszutka.pl

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz