Strona główna/Aktualności/Finisaż wystawy "Kwiaty i pejzaże Witolda Drytkiewicza"

Finisaż wystawy "Kwiaty i pejzaże Witolda Drytkiewicza"

25 Listopada 2016

Finisaż wystawy "Kwiaty i pejzaże  Witolda  Drytkiewicza" odbędzie się  25  listopada 2016r. o godz. 18.30.

Wystawę malarstwa można oglądać od 4 do 25 listopada 2016 r.

KILKA SŁÓW O AUTORZE:
WITOLD DRYTKIEWICZ: Z zawodu inżynier mechanik, absolwent Politechniki Śląskiej. Maluje od 1975 r. W początkowym okresie twórczości  związany ze środowiskiem twórców – górników. W latach 80-tych bierze czynny udział w przeglądach twórczości górników, gdzie zdobywa pierwsze nagrody. Od 2000 roku jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, gdzie pełni funkcję kierownika sekcji plastycznej. Bierze udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, a jego prace można spotkać w zbiorach prywatnych w Polsce w wielu krajach Europy.

Witold Drytkiewicz  to człowiek lubiący ciszę, miękkie formy graficzne, ciepłe kolory, czego dowodem są jego obrazy malowane techniką olejną, pastelą, przedstawiające piękno kształtu i barwy kwiatów. Pejzaże maluje bajkowe, ale przez to przykuwające uwagę.

Laureat wielu nagród – ważniejsze:
- II nagroda w Przeglądzie Twórczości Górników (1989)
- I nagroda w Konkursie „Drogi, Parki, Ogrody” (2003)
- I nagroda w konkursie „Imię Matki” (2005)
- I nagroda w konkursie im. Jana Śniadeckiego w Będzinie (2006).