Strona główna/Aktualności/FESTYN DNI DĘBU

FESTYN DNI DĘBU

22 Czerwca 2024

FESTYN DNI DĘBU

Wydarzenie objęte Patronatem Honorowym Prezydenta miasta Katowice dr. Marcina Krupy
Inicjatywa Lokalna współfinansowana ze środków budżetu miasta Katowice

W programie:

• 14.30 Powitanie i oficjalne rozpoczęcie imprezy
  • 14.40 Prezentacje taneczne zespołów MDK „Koszutka” filia „Dąb”
  • 17.15 Koncert Pracowni Wokalnej inTONACJA
  • 18.15 Prezentacje artystyczne uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Matejki w Siemianowicach Śląskich
  • 18.30 Koncert zespołu muzycznego EMINENCE
  • 20.00 Animacje i zabawa z DJ Willflow

Atrakcje dodatkowe:

• ZIELONYM DO GÓRY warsztaty ekologiczne dla rodzin z dziećmi w godz. 16.00, 17.00, 18.00
  • Atrakcje dla dzieci: dmuchaniec, konkurs plastyczny "Dąb moich marzeń", kolorowe warkoczyki, bańki XXL
  • Warsztaty tworzenia przypinek z PAL Wełnowiec - Józefowiec - Dąb w godz. 14.30-16.30
  • Pokaz jednostki OSP Dąbrówka Mała
  • Strefa gastronomiczna
  • Wystawa malarstwa Floriana Zająca z grupy malarskiej Filar’72 działającej w MDK „Koszutka” filia „Dąb”

KONKURS PLASTYCZNY "Dąb moich marzeń"

Dokładne godziny konkursu zostaną podane wkrótce. Prace będą powstawać na stanowisku plastycznym w trakcie festynu i również w trakcie festynu będzie rozstrzygnięcie i rozdanie nagród. Zapewniamy wszelkie materiały do wykonania prac. Do uczestnictwa dziecka w konkursie konieczne będzie podanie imienia i nazwiska - podpisanie pracy.

We współpracy z Instytutem Ekologii Terenów Uprzemysłowionych

Wystawa poplenerowa grupy malarskiej „ŚWIATŁO” działającej w MDK „Koszutka” filia „Dąb”, połączona z prelekcją ekologiczną prof. Krzysztofa Rostańskiego o godz. 16.00 „Meandry biofilii wokół nas” w ramach międzynarodowego projektu UPSURGE – Europejski Przewodnik Odnowy Miejskiej dla wsparcia wdrażania rozwiązań opartych na przyrodzie w miastach (EU Regenerative Urban Lighthouse) w którym uczestniczą Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych oraz miasto Katowice.
Projekt jest finansowany z programu Unii Europejskiej Horyzont 2020 w obszarze badań naukowych i innowacji w ramach grantu nr 101003818.

Kiedy

• 22 czerwca godz. 14.30

Gdzie

• Amfiteatr Miejskiego Domu Kultury "Koszutka" filia "Dąb" w Katowicach, ul. Krzyżowa 1