Strona główna/Aktualności/Czas na muzykę. Silesia seniorom.

Czas na muzykę. Silesia seniorom.

29 Września 2019
Plakat koncertu

w wykonaniu artystów IPiUM „Silesia”.
W programie ulubione utwory, m.in. Arie z oper W.A. Mozarta. J. Offenbacha, L. Bernsteina, F. Lehára.

Program:
J. Offenbach – aria Olimpii Les oiseaux dans la charmille z opery Opowieści Hoffmanna
L. Bernstein – aria Kunegundy Glitter and be gay z operetki Kandyd
W.A. Mozart – aria Królowej Nocy Der Hölle Rache z opery Czarodziejski flet
G. Rossini – aria Rozyny Una voce poco fa z opery Cyrulik sewilski
G. Bizet – aria Escamilla Votre toast, je peux vous le rendre z opery Carmen
S. Moniuszko – aria Miecznika Kto z mych dziewek serce której z opery Straszny dwór
P. Czajkowski – Dień li tsarit op. 47 nr 6; F.P. Tosti – Ideale
G. Gershwin – duet Porgy’ego i Bess Bess, you is my woman now z opery Porgy and Bess
A.L. Webber – duet Raoula i Christine All I ask of you z musicalu Upiór w operze
F. Lehár – duet Hanny i Daniły Usta milczą, dusza śpiewa z operetki Wesoła wdówka

Na koncert 29 września „Silesia” szczególnie serdecznie zaprasza seniorów. W niedzielny wieczór powinni oni zarezerwować czas na… „Czas na muzykę. Silesia seniorom. Akcja 60+Kultura”. Mury Miejskiego Domu Kultury „Koszutka” wypełni muzyka wokalna w wykonaniu Karoliny Wieczorek i Patryka Wyborskiego, którym przy fortepianie towarzyszyć będzie Bogusława Suchanek. Na koncertowy program składają się przede wszystkim arie ze znanych operetek i musicali; nie zabraknie również melodii kierujących nas w stronę najważniejszych oper czy pieśni. W interpretacji Karoliny Wieczorek, dysponującej sopranem koloraturowym, usłyszymy wybrane fragmenty z dzieł Jacques’a Offenbacha, Leonarda Bernsteina, Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz Gioacchino Rossiniego. Z kolei wśród propozycji Patryka Wyborskiego (baryton) znajdą się dzieła Georges’a Bizeta, Stanisława Moniuszki, Piotra Czajkowskiego oraz Francesca Paola Tostiego. Karolina Wieczorek występuje na estradach koncertowych całego kraju, a od roku 2011 należy do grona gościnnych solistów Opery Krakowskiej. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu „Bel Canto” w Nałęczowie, III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina IUVENTUS CANTI we Vrablach oraz wyróżnienia w VI Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej. W roku 2018 zadebiutowała partią Rozyny w Cyruliku sewilskim G. Rossiniego podczas Letniego Festiwalu Operowego w austriackim Kirchstetten – jej występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i publiczności. Z kolei Patryk Wyborski to student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Regularnie współpracuje z Filharmonią Śląską, Filharmonią Zabrzańską, Filharmonią Opolską, Śląską Orkiestrą Kameralną, Operą Krakowską oraz Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”. Uzyskał m.in. III lokatę na X Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach oraz wyróżnienie na III Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej ARS ET GLORIA w Katowicach. W tym roku śpiewak otrzymał nagrodę specjalną podczas IV Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu, przyznaną na wniosek przewodniczącego jury, Wiesława Ochmana. Zaproszeni artyści wystąpią również w duecie: sopranowe i barytonowe tony zabrzmią wspólnie w utworach George’a Gershwina, Andrew Lloyda Webbera oraz Franza Lehára.

29 września (niedziela) godz. 17.00
MDK "Koszutka"