Strona główna/Aktualności/Akcja "Zima w mieście '2015" w MDK "Koszutka"

Akcja "Zima w mieście '2015" w MDK "Koszutka"

2 Lutego 2015
Zima w mieście

„Świat zimą”
MDK "Koszutka"
ul. Grażyńskiego 47

Zapraszany dzieci w wieku 6-15 lat na spędzenie ferii zimowych razem z nami. Codziennie od 2 do 13 lutego w godzinach 10.00 do 14.00 będziecie mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych atrakcjach, konkursach oraz zawodach sportowych.

Już pierwszego dnia, tj. w poniedziałek 2 lutego odbędzie się rewia mody zimowej. We wtorek 3 lutego spotkamy się z alpinistą, a następnie będziemy się uczyć budowania namiotu. Na środę 4 lutego przygotowaliśmy koncert dla dzieci w wykonaniu artystów IPiUM „Silesia”, zajęcia w „Klubie młodego twórcy” oraz grę terenową „W dzikich Himalajach”. 5 lutego, seans filmowy „Samoloty 2” + „Tajemnice operatora” – wycieczka po kabinie projekcyjnej połączona z kursem kinooperatora w Planet Cinema w Katowicach. Pierwszy tydzień akcji zakończymy 6 lutego zabawami z animatorami. 9 lutego zapraszamy na wycieczkę do Skansenu w Chorzowie, gdzie dzieci wezmą udział w warsztatach wypiekania chleba, kuligu oraz wspólnym ognisku. Następnego dnia, tj. 10 lutego dzięki klubowi młodego twórcy uczestnicy poznają budowę okrętu, wezmą udział zajęciach teatralnych pt. „Morskie opowieści” i zawodach o Order Władcy Mórz. 11 lutego w konkursie wiedzy poznamy Antarktydę, a następnie stworzymy jej trójwymiarową mapę. 12 lutego dowiemy się, jaka jest zima na drugiej półkuli. Poznamy hawajskiego Mikołaja i afrykańskiego bałwanka. Ostatniego dnia ferii przygotujemy wielką pocztówkę z naszych dwutygodniowych podróży, a na zakończenie odbędą się warsztaty robienia zwierząt z balonów oraz wspólne śpiewanie karaoke.

Zapraszamy!

 

W dniu 12 lutego dzieci w uczestniczące w akcji "Zima w mieście' 2015" w MDK "Koszutka" proszone są o wcześniejsze przybycie. O godzinie 9.10 jest wyjście na turniej Kinect w filii "Dąb".

„Ekoferie"
MDK "Koszutka"
ul. Grażyńskiego 47

Propozycja warsztatów dla dzieci ze szkół podstawowych, które będą odbywać się od poniedziałku do piątku  w terminie od 2 do 13 lutego w godz. 10.00-14.00.  Celem zajęć jest zwiększenie świadomości dzieci na temat tego, jak ważna jest przyroda w naszym życiu oraz to, że mamy wpływ na to, jak wygląda nasze otoczenie. Zadania te będą realizowane poprzez aktywność twórczą i obserwację świata przyrody. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, w jaki sposób ze starych, niepotrzebnych przedmiotów zrobić strój karnawałowy, kartkę dla bliskiej osoby lub karmnik dla ptaków. Dowiedzą się w jaki sposób dokarmiać zwierzęta zimą oraz jak troszczyć się o zwierzęta domowe. Poznają także tajniki zdrowego odżywiania oraz tego, jak ważna dla utrzymania zdrowia jest aktywność fizyczna. Będą miały okazję poznać tajniki pracy górnika i opiekuna zwierząt. Program zakłada także zabawy twórcze, podczas których dzieci będą uczyć się spostrzegawczości oraz będą odnajdywać związki pomiędzy kolorami a emocjami. Zajęcia będą realizowane metodami zabawowymi, interaktywnymi tj. drama, zabawy ruchowe, teatralne i plastyczne.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy w sekretariacie placówki, mailowo oraz telefonicznie. 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszej akcji:

 

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki do pobrania
pdf 2015-01-22 Ferie 2015 Koszutka.pdf
ilość pobrań: 93
Ferie 2015 Koszutka.pdf 178.77KB zobacz
pdf 2015-01-22 Ekoferie 2015 Dąb.pdf
ilość pobrań: 108
Ekoferie 2015 Dąb.pdf 1MB zobacz

do góry