Strona główna/Aktualności/Akademia Skrzata Zaszybka - Lato w mieście

Akademia Skrzata Zaszybka - Lato w mieście

4 Lipca 2016
 
W ramach projektu "Akademia Skrzata Zaszybka" chcemy pokazać dzieciom, że poprzez własne zachowanie mają wpływ na stan środowiska naturalnego. Dzięki działaniom twórczym i interdyscyplinarnym  najmłodsi zdobędą cenne  wskazówki i informacje dotyczące tego, jak być bardzie "eko" na co dzień. 

Zapraszamy dzieci w wieku 6 -12 lat do udziału w warsztatach twórczych i ekologicznych, zajęciach sportowych i integracyjnych, a także wyjazdach do miejsc, które są związane z ochroną środowiska.

Wszystkie działania będą realizowane metodami interaktywnymi  i zabawowymi oraz będą dostosowane do wieku i możliwości uczestników. 

W programie znajdą się m.in. warsztaty ekologiczne, podczas których z materiałów recyklingowych stworzymy makietę idealnego miasta, kostiumy, las, a nawet nauczymy się wykonywać ozdoby do domu. Podczas zajęć stworzymy również ekologiczne torby na zakupy oraz warzywny teatrzyk.

Nasze zajęcia wzbogacą wyjazdy m.in. do ZOO, Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu, Huty Szkła w Zawierciu, Ośrodka Jurajskich Parków Krajobrazowych w Smoleniu, a także do Nadleśnictwa i Oczyszczalni Ścieków w Katowicach. Letnim wędrówkom po świecie ekologii towarzyszyć będą liczne zabawy integracyjne, sportowe oraz wizyty na basenie.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają część kosztów związanych z wyjazdami. Zajęcia będą się odbywać od 4.07 do 12.08 od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 14.00.


Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach z zakresu  edukacji ekologicznej.

NIŻEJ ZAMIESZCZAMY SZCZEGÓŁOWY PROGRAM DO POBRANIA (Program - Akademia Skrzata Zaszybka)

 

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki do pobrania
pdf 2016-06-28 Program - Akademia Skrzata Zaszybka.pdf
ilość pobrań: 252
Program - Akademia Skrzata Zaszybka.pdf 16.2MB zobacz

Podobne wiadomości:

do góry