Akademia Filmu

9 Kwietnia 2015
Zapraszamy na spotkanie z Gabrielą Muskałą – aktorką teatralną i filmową oraz dramatopisarką. Prowadzenie Marek Palka. Po spotkaniu odbędzie się projekcja filmu pt. „Wymyk” w reż. Grzegorza Zglińskiego.
 
Wstęp wolny.
 

9 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00

 

Gabriela Muskała

Absolwentka Wydziału aktorskiego łódzkiej Filmówki. Wielokrotnie nagradzana za swoje role teatralne, filmowe i telewizyjne. Zagrała m.in. w filmach "Królowa aniołów", francuskojęzycznym "Cała zima bez ognia", " Być jak Kazimierz Dejna". "Serce, serduszko", "Warsaw by night".
Widowni telewizyjnej znana jest z seriali "Głęboka woda", "Paradoks", "Londyńczycy" (za rolę tym w serialu nominowana w kategorii Outstanding Actress na Festiwalu TV w Monte Carlo) czy filmu "Krzysztof " ( z cyklu "Prawdziwe historie").

Jej sztuki ("Podróż do Buenos Aires", "Daily soup"), pisane wspólnie z siostrą Moniką, przetlumaczone zostały na wiele języków i grane są z powodzeniem zarówno w Polsce jak i za granica.

Jest laureatką nagrody dla najlepszej aktorki w roli drugoplanowej w filmie "Wymyk" reż. G. Zglińskiego, ktora otrzymala na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w roku 2011. Film ten zostanie zaprezentowany publiczności podczas spotkaniaz aktorką.

Podobne wiadomości:

do góry