Strona główna/Aktualności/Akademia Filmu pod patronatem artystycznym Kazimierza Kutza

Akademia Filmu pod patronatem artystycznym Kazimierza Kutza

20 Marca 2012
Plakat promujący spotkanie ze Zbigniewem Stryjem
20 marca (wtorek) 2012r. o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie ze Zbigniewem Stryjem, znakomitym aktorem teatralnym i filmowym. Jest laureatem nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę w filmie o tematyce śląskiej pt. "Benek" w reż. R.Glińskiego (2007). Ponadto wystąpił m.in. w filmach "Barbórka" (2005), "Co słonko widziało" (2006), "Drzazgi" (2008), "Generał Nil" (2009), "Lincz" (2010), a także w serialach: "Kryminalni", "Czas honoru" czy "Hotel 52". Szerokiej widowni znany jest z roli Adama Roztockiego w serialu "Na Wspólnej". Zbigniew Stryj jest zastępcą dyrektora ds. artystycznych Teatru Nowego w Zabrzu, z którym związany jest jako aktor i reżyser od 1992 roku. Jest również autorem dramatów o tematyce śląskiej oraz tomików wierszy.

Spotkanie z gościem poprowadzi Marek Palka.