Strona główna/Aktualności/4 lata życia w vanie - spotkanie z PodróżoVaniem

4 lata życia w vanie - spotkanie z PodróżoVaniem

26 Lipca 2022

Klub podróżnika

Po kilku latach braku możliwości organizowania większych wydarzeń, tego lata chcemy Was zaprosić na spotkanie z PodróżoVaniem! Z okazji zakończenia naszej czteroletniej podróży po Europie przygotowaliśmy prezentację o życiu w vanie, na którą serdecznie zapraszamy! Opowiemy o naszych przygodach, odwiedzanych krajach i ciekawostkach związanych z podróżowaniem kamperem po Europie.

O naszych Gościach

PodróżoVanie to Kasia i Łukasz - zgrane małżeństwo, które od czterech lat żyje w drodze, w zbudowanym własnoręcznie vanie. Na początku wspólnej drogi podążali dość znanym w świecie dwudziestokilkulatków schematem: wyjechali za granicę, rozwijali kariery, zamieszkali w dużym i wygodnym domu, a w wolnym czasie podróżowali. Jednak, mimo że posiadali dużo, wciąż czegoś im brakowało, nie czuli się w pełni szczęśliwi. W głębi serca przeczuwali, że życie ma im do zaoferowania więcej niż pogoń za pieniędzmi czy rozwój kariery. We wrześniu 2017 roku po raz pierwszy spotkali się z terminem „van life”, a im głębiej wchodzili w temat, tym mocniej czuli, że muszą przekonać się na własnej skórze, jak to jest żyć w drodze.

Jak poczuli, tak zrobili i miesiąc później powstało PodróżoVanie. Wraz z podjęciem decyzji zaczął się okres intensywnej przebudowy - najpierw własnego życia za granicą, a po powrocie do Polski - zakupionego samochodu w dom. Dużego dostawczaka, Volkswagena LT35, własnymi siłami w kilka miesięcy zamienili w dom na kółkach. W maju 2018 roku zamieszkali w nim na stałe i rozpoczęli nowy rozdział, żyjąc w drodze i celebrując wolność.

Od tego momentu odwiedzili 36 państw, objeżdżając wzdłuż i wszerz Europę oraz kawałek Azji. Po drodze przekroczyli granicę koła podbiegunowego, pomachali Afryce z krańców Gibraltaru, o mały włos nie stracili życia w Alpach, jeden z pierwszych lockdownów spędzili nad jeziorem w Portugalii, a ostatni w Turcji. O tych i wielu innych przygodach opowiadają w krótkich vlogach publikowanych na YouTube oraz w niedawno wydanych książkach, napisanych w podróży przez Kasię: „Wielki Wóz” oraz „Droga”.

Na ich kanale można znaleźć różnego rodzaju porady dotyczące życia w vanie, podróży samochodowych oraz kamperowych. Łączna liczba wyświetleń dotychczasowych filmów wynosi ponad 23 miliony, a liczba stałych subskrybentów - ponad 125 tys.

Podróże Kasi i Łukasza możecie śledzić tutaj:
YouTube: https://youtube.com/podrozovanie
Instagram: https://instagram.com/podrozovanie

Zdjęcie przedstawiające Gości spotkania w Vanie na tle gór

Kiedy

  • 26 lipca godz. 18.00

Gdzie

  • Miejski Dom Kultury "Koszutka" ul. Grażyńskiego 47 w Katowicach

Bilety

  • Ilość miejsc ograniczona.
  • Wstęp wolny

 #KATOkultura

Podobne wiadomości:

do góry