terminarz dnia 05.02.2022

Koncert piosenki poetyckiej w wykonaniu zespołu DGZZ

Miejsce: Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb", ul. Krzyżowa 1, Katowice
Kategoria: Koncert
Data: 2022-02-05
Koncert / 2022-02-05

Koncert piosenki poetyckiej

Muzycy prezentują utwory rozbudowane w sferze improwizacji, często szukają nowych brzmień, dlatego też muzyka DGZZ wymyka się kategorii poezji śpiewanej. Twórczość zespołu jest w pełni autorska. Autorem słów jest Piotr Brymas, kompozytorem - Daniel Gałązka, za aranżacje odpowiedzialny jest cały zespół.

XX-lecie zespołu DGZZ

Zespół DGZZ powstał w 2002 roku i jest kontynuacją solowej działalności Daniela Gałązki - laureata wielu konkursów piosenki poetyckiej.
W listopadzie 2009 roku ukazała się debiutancka, koncertowa płyta zespołu pt. „Dotykam dachów", a w 2012 płyta studyjna pt. "Odległości".
W trakcie dotychczasowej działalności zespół zagrał kilkaset imprez plenerowych, koncertów w klubach i w domach kultury.
W roku 2013 DGZZ zagrał między innymi na Przystanku Woodstock oraz na festiwalu „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym.

Wstęp

• Bilet wstępu: 20zł / 10zł zniżka dla Seniorów pow. 60 r.ż. z Katowicką Kartą Mieszkańca oraz rodzin wielodzietnych.
  • Liczba miejsc na ograniczona. Obowiązują zapisy w sekretariacie MDK "Koszutka" filia "Dąb" lub pod numerem 608 549 089.

#KATOkultura