terminarz dnia 25.10.2021

Data: 2021-10-01 - 2021-10-31
Otwarta Galeria ZA SZYBĄ / 2021-10-01

Wystawa malarstwa

Pani Agnieszka Jasińska zaprasza do refleksji nad na pozór codziennymi sytuacjami, które po analizie okazują się niezwykłe.

Wystawa będzie dostępna od 1 do 31 października 2021r.

Agnieszka Jasińska

Magister sztuki, absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Artystka sztuk wizualnych w szczególności malarka, scenograf i kostiumograf, ikonopis, grafik, a także prowadząca kursy i warsztaty twórcze.

Odbiorca poprzez kontakt z jej sztuką ma szansę zetknięcia się ze Światłem*, gdzie spotyka się pierwiastek ludzki z boskim.

*Światłem, które pisane wielką literą, rozświetla życie nadając mu sens i cel.

Pejzaż miasta wykonany w ciepłych, łagodnych kolorach

WARSZTATY: Wermikompostowanie w mieszkaniu

Miejsce: Koszutka
Kategoria: MDK "Koszutka"
Data: 2021-10-25
Godzina: 17:00
MDK

Czy wiesz, że nie musisz mieć ogródka ani balkonu, aby kompostować odpadki organiczne? A uzyskany w ten sposób hummus będzie najlepszym nawozem dla twoich roślin? Przyjdź na warsztaty i przekonaj się do dżdżownic i wermikompostowania!

Czego się dowiesz

Uczestnicy warsztatów razem z trenerem wykonają własne wermikompostowniki, czyli kompostowniki, z których otrzymywany jest nawóz z pomocą specjalny dobranych gatunków dżdżownic. Dzięki dżdżownicom kompost jest wolny od patogenów, dużo bardziej wydajny a odpadki są przetwarzane dwa razy szybciej. Co więcej, taka praktyka znacznie zmniejsza ilość gazów cieplarnianych związanych z odpadkami organicznymi. Tak stworzony kompostownik można z powodzeniem trzymać w mieszkaniu: dobrze prowadzony kompostownik nie śmierdzi, nie ma pleśni, nie wychodzą z niego dżdżownice ani nie stwarza żadnych problemów.
W trakcie warsztatów przygotujemy:
Wermikompostownik, czyli kompostownik z dżdżownicami. Przygotowany kompostownik można bez przeszkód trzymać nawet w pokoju w mieszkaniu.

Zapisy

Na warsztaty obowiązują zapisy! W celu zgłoszenia się na warsztaty należy uzupełnić formularz google: