Jesteś na: Strona główna / Filia Dąb / Aktualności

Aktualności

galeria ZA SZYBĄ: wernisaż fotografii Dariusza Grzyba (2018-03-16, Piątek)

Ujrzeć świat w ziarenku piasku

I niebiosa w kwiecie z lasu,

Bezmiar zmieścić w dłoni zagłębieniu,

W godzinie - nieskończoność czasu.

                Wiersz Williama Blake'a był myślą przewodnią do prezentowanego cyklu fotografii  -  tryptyków, składających się w jedną całość, który powstał w Błędnych Skałach Parku Narodowego Gór Stołowych.

 Obcując z przyrodą zawsze odczuwałem zachwyt i podziw nad światem, który go otacza, nad jego istotą i miejscem w przestrzeni, którą nazywamy wszechświatem i zadaje sobie pytanie: jaka jest zależność między owym wszechświatem a moim istnieniem  jako osoby, tu i teraz. Tą współzależność nazywam nicią i jest celem moich fotograficznych poszukiwań. Przyglądając się przyrodzie nieożywionej -  skałom, nie tylko przychodzi mi na myśl, jak one się tworzyły na przestrzeni milionów lat i istniały przez epoki geologiczne, ale jak oddziałują na mnie - na moje intuicyjne spostrzeganie tego, co widzę poprzez formy, struktury i światło. Ja w tym wszystkim widzę przenikanie się żywiołów i sił, które towarzyszą od początku istnienia wszystkiego i spostrzegane są przez zemnie jako z pozoru niewidoczne piękno; na myśl przychodzi mi jedno słowo:Mistyka.

                                                                                Dariusz Grzyb

Dariusz Grzyb - rocznik '70, urodził się i mieszka w Bytomiu. Niezależny artysta amator, sam siebie określa mianem PATRZĄCY.

Mistycyzm  termin opisujący doświadczenie, polegające na bezpośredniej relacji człowieka z rzeczywistością  pozazmysłową lub transcendentną; najczęściej kojarzący się z różnymi systemami religijnymi i filozoficznymi.

 

Wernisaż: 16.03. - godz. 18.00

Wystawa: 16.03. - 17.04.

Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb"

ul. Krzyżowa 1, Katowice

wstęp wolny

wszystkie wiadomości

oEtfx5fL3NqAlE9CyOdz0UKGugH_G8goEZ-6tpQWcNCkzET3E8Od2zZrGD9G6phTCPQvki5fVhSN54nWBP8Hlw

ycqyb7rBpuMxmwGrAueSfbFjKFGrF-nJ4Ys5XtME3i6kzET3E8Od2zZrGD9G6phTCPQvki5fVhSN54nWBP8Hlw

6c6PDRwKRVMpjjOLsHbQtFUjnltS-wf-JINLhSj_qMGkzET3E8Od2zZrGD9G6phTCPQvki5fVhSN54nWBP8Hlw

N1048D50blD5kdCM4e3bGaKSe2cmUALHj_flbLicBVakzET3E8Od2zZrGD9G6phTCPQvki5fVhSN54nWBP8Hlw