Jesteś na: Strona główna / Filia Dąb / Aktualności

Opowieści o Zakładowym Domu Kultury (2015-04-27, Poniedziałek)

Zapraszamy 27 kwietnia na godz. 18.00 na spotkanie podczas którego będziemy prezentować dokumenty z życia dawnego domu kultury. Będzie także okazja do dzielenia się wspomnieniami na temat tego, jak funkcjonował kiedyś dom kultury, jakie zdarzenia były z nim związane. Szczególnie gorąco zapraszamy dawnych pracowników oraz uczestników wydarzeń i zajęć tutaj organizowanych.

Przyjdźcie i opowiedzcie o tym, jak dawniej żyło się w dzielnicy. Jeżeli posiadacie zdjęcia wydarzeń, które tutaj się odbywały, to zabierzcie je z sobą. Każda historia jest warta tego, żeby ją wysłuchać.

Czekamy na wszystkich, których z Zakładowym Domem Kultury łączą wydarzenia nie tylko te z życia zawodowego, ale i osobistego. Spotkanie będzie okazją do wspomnień ale i do zachowania pamięci o miejscu, które dla wielu mieszkańców "Dębu" pełniło ważną rolę. Spotkanie umili mini recital Śląskiej Kapeli Regionalnej. Prowadzenie spotkania – Dorota Gonet – dziennikarka.

Spotkanie jest elementem projektu "Opowieści Stąd", którego celem jest prowokowanie mieszkańców dzielnicy Dąb i Wełnowiec-Józefowiec do spojrzenia na miejsce zamieszkania jak na obiekt twórczych poszukiwań. W ramach projektu odbędą się liczne warsztaty: arteterapeutyczne, dziennikarskie, fotograficzne, street art oraz spotkania. Efektem działań będzie stworzenie książki artystycznej dotyczącej dzielnic oraz wystawy. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Edukacja kulturalna".

autor fot. : Krzysztof Szlapa

Powiązane wydarzenie w kalendarium:

oEtfx5fL3NqAlE9CyOdz0UKGugH_G8goEZ-6tpQWcNCkzET3E8Od2zZrGD9G6phTCPQvki5fVhSN54nWBP8Hlw

ycqyb7rBpuMxmwGrAueSfbFjKFGrF-nJ4Ys5XtME3i6kzET3E8Od2zZrGD9G6phTCPQvki5fVhSN54nWBP8Hlw

6c6PDRwKRVMpjjOLsHbQtFUjnltS-wf-JINLhSj_qMGkzET3E8Od2zZrGD9G6phTCPQvki5fVhSN54nWBP8Hlw

N1048D50blD5kdCM4e3bGaKSe2cmUALHj_flbLicBVakzET3E8Od2zZrGD9G6phTCPQvki5fVhSN54nWBP8Hlw