Jesteś na: Strona główna / Filia Dąb / Aktualności

5 lat filii "Dąb" - koncert zespołu ALBO I NIE (2019-10-19, Sobota)

plakat
Już w sobotę, 19 października zapraszamy na 5 urodziny filii "Dąb" Miejskiego Domu Kultury "Koszutka". W programie koncert znakomitego zespołu Albo i Nie oraz urodzinowa, sentymentalna niespodzianka pełna wspomnień.

ALBO I NIE - to nie jest zwykły zespół. Rzadko spóźnia się na próby. Lubi popijać herbatę malinową z kilkoma łyżeczkami cukru w trakcie pracy, modli się przed próbą i wcale nie po to, by się nie pozabijać. Twierdzi, że gra muzykę, ale nie jest w stanie powiedzieć jaką. Na koncertach nie skacze, ale dużo się śmieje. I choć na ogół poukładany, czasem bywa niegrzeczny. Chłopcy tak mają…

Zespół Albo I Nie powstał w 2011 roku. Na początku następnego roku rozpoczął działalność koncertową zyskując coraz szersze uznanie i za swoją twórczość uzyskując nagrody na kilku ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, w tym I miejsca na Festiwalach: Yapa w Łodzi, Kropka w Głuchołazach, Piosenki Artystów Wrażliwych w Chorzowie, Złote Tłoki w Katowicach, „Słuchaj i patrz” w Krakowie, „przy kominku” w Kielcach, Polana w Janowicach Wielkich, i Porta w Usti n. Łabą. W 2014 roku został finalistą ogólnopolskiego festiwalu Chrześcijańskie Debiuty 2014 oraz półfinalistą programu Must Be The Music.

Do tej pory zespół stworzył trzy płyty, ale już odgraża się, że to nie koniec.

Na scenie zespół Albo i Nie rozgrywa koncerty w klasycznym ustawieniu 1-1-1-1, w którym środek pola w postaci wokalisty Bartosza Zdechlikiewicza i mandolinisty Marcina Solika wspomagany jest przez skrzydła - z lewej strony przez gitarzystę Wojciecha Zakowicza, a z prawej przez basistę Michała Rostańskiego. Według zeznań świadków, swoje dotychczasowe koncerty zespół raczej wygrywa, niż przegrywa.

19.10. (sobota), godz. 17.00

Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb"

ul. Krzyżowa 1, Katowice

wstęp wolny