Jazz

Taniec Jazz'owy i Taniec wspóczesny to dwie inne techniki, jednak czerpią one obie bardzo mocno z tańca klasycznego (np. plié, grand plié, pique, fouetté). Dlatego w Carmen Dance Center kursy te realizujemy w połączonej formie wierząc, że zapewni to uczestnikom zajęć większe wyzwania i dostarczy nieco urozmaicenia.
Taniec Jazz'owy powstawał na przełomie XIX i XX w. jako w pewnym sensie alternatywa dla występów i przedstawień baletowych. W tańcu jazz'owym wykorzystywana jest bardzo mocno izolacja poszczególnych części ciała oraz tzw. policentryzm. Istnieją różne odłamy tańca jazz'owego: lirical jazz, latin jazz, modern jazz.
Taniec wspóczesny w największym skrócie to taniec emocji, to pewna opowieść którą artyści tancerze/aktorzy mają przekazać korzystając z podstaw i elementów tańca klasycznego, wzbogacając je o wykorzystanie ciężarów ciał, oddechu, swing'u, grawitacji czy nawet elementów akrobatycznych.
Uczęszczając na zajęcia z tańca jazz'owego / tańca współczesnego w Carmen Dance Center w Katowicach nauczysz się różnic między obiema technikami, co więcej na dodatkowych zajęciach z akrobatyki i tańca klasycznego możesz tak udoskonalić warsztat, że wystepy Twojej grupy lub Twoje wsytępy solowe będą zapierać dech w piersiach.

JAZZ
zajęcia dla młodzieży od 10 lat

(grupa początkująca)

Zajęcia odbywają się:

  • poniedziałek,  godz. 19.30 - 20.30

Opłata: 80 zł/ miesięcznie (jednorazowo 25 zł)

 

OBY5wbOZTRtXlGqwwakCUd2vgpaqIiG00yoimlgE5DEKGtR_XXtvDN26GFpIiC6frnkOpR0uxC0YCX86Wb4UQw

b5QuImCsDFXmvGK7nyQcYaasGxosegOtMWQoOAPKuVUKGtR_XXtvDN26GFpIiC6frnkOpR0uxC0YCX86Wb4UQw

QNVtiwYIq9Hgokrca2molScwyw7o5YSPqXV66Qcsu0sKGtR_XXtvDN26GFpIiC6frnkOpR0uxC0YCX86Wb4UQw

XPFrHt0BDRRO1-WXrHrfLhEzSLDTYgHFWPzPTSOTjF0KGtR_XXtvDN26GFpIiC6frnkOpR0uxC0YCX86Wb4UQw