Jesteś na: Strona główna / Filia Dąb / Galeria ZA SZYBĄ

Galeria ZA SZYBĄ

„(nie)ostrość widzenia” - Krzysztof Strzoda

Uwielbiam urodę fotografii Krzysztofa Strzody. Oglądając je, czuję się niemal ich autorem. Tak jak Krzysztof, fotografując ulegam stanom ekscytacji pozorną banalnością otaczającego i przenikającego nas Świata. Skupienie na niepowtarzalnym, ciężar pamięci kamienia, czas umykający na poruszonym niebie. Dostrzeganie światła i logika kadrów jest synonimem pytania o sens wszystkiego. Fotografia Krzysztofa to walka z powierzchownością widzenia i myślenia. Nie da się sfotografować tego co ważne, ale dzięki fotografii można się do tego zbliżyć. Sens nie tkwi w  wizualnej warstwie fotografii, a wzrok nie jest podstawowym zmysłem jej zrozumienia. Liczy się tylko poszukiwanie, a zmysłowość zdjęć jest nagrodą dla widza.                                                                                                                    Józef Wolny

Krzysztof Strzoda urodził się w 1967 roku w Katowicach. Artysta fotograf, fotograf FIAP (EFIAP), członek rzeczywisty Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej; (AFRP), działa również w ramach Śląskiego Towarzystwa Fotograficznego i innych grup twórczych.

Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Akademii Ekonomicznej w Katowicach, pracuje zawodowo jako inżynier i menedżer. Laureat wielu konkursów fotograficznych. Jego prace prezentowane były na ponad 200 wystawach na całym świecie.

Tworzy obrazy, głównie pejzaże górskie, ale w jego twórczości można znaleźć także miasta, wodę, ludzi i zwierzęta. Najbardziej lubi tworzyć zdjęcia czarno-białe, gdzie ma pełny wpływ na proces twórczy obrazu, ale nie stroni od koloru. Podróżuje i szuka miejsc, gdzie może tworzyć swoje obrazy.

 

Wernisaż: 20.04. - godz. 18.00

Wystawa: 20.04. - 16.05. 

Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb"
Krzyżowa 1, 40-111 Katowice

 

UvV1XxYNCptPy7Kiox7Sv6FFAAthDAsDXoCuOrd0vBg

9VXmy4s_SAYIMMS92koDpJIYirpmkFCZnwkURSbQ8u4

GI2e_CfqpPhiqx3LroTKelW3JFKaR3f1IzGJZ4yqMOo

2i8XMP3Ii8T48k8ABUXvHun5Ki4plnDixHcoJEXIKRo