Strona główna/Aktualności/Warsztaty fotograficzne i dziennikarskie

Warsztaty fotograficzne i dziennikarskie

1 Kwietnia 2015

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE (kwiecień-czerwiec)

Co robimy na zajęciach?
- samodzielnie konstrujemy aparaty
- wywołujemy zdjęcia
- uczymy się robić czdjęcia w plenerze
- przygotowujemy wystawę wlasnych prac, która pod koniec czerwca zaistnieje w galerii MDK Koszutka-filia "Dąb"
- poszukujemy ciekawych obiektów w dzielinicy

Terminy zajęć:

Młodzież: poniedziałki, godz. 17.00-19.00, pierwsze zajęcia: 13.04.2015
Dorośli: czwartki, godz. 17.00-19.00, pierwsze zajęcia: 2.04.2015

Zajęcia prowadzi Krzysztof Szlapa - członek Związku Polskich Artystów Fotografików - Okręg Śląski.

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE (kwiecień-czerwiec)

Warsztaty obejmują komplewiedzę z zakresu dziennikarstwa, ze szczególnym naciskiem na radio i telewizję. Głównym motywem dziennikarskiego śledztwa będzie polowanie na ciekawostki oraz odkrywanie tajemnic dzielnicy Dąb i Józefowiec-Wełnowiec. W programie zajęć znajdą się: warsztat pracy reportera, obsługa profesjonalnego sprzętu radiowego, nauka montażu materiałów dźwiękowych, tajniki przeprowadzania wywiadów i tropienia ciekawych informacji.

Efektem warsztatów będzie stworzenie filmowego przewodnika po dzielnicy.

Prowadzenie zajęć: Dorota Gonet - dziennikarka radiowa z sześcioletnim doświadczeniem w pracy w redakcjach: Antyradio, Planeta fm., Radio Silesia.

Terminy spotkań: środy, pierwsze zajęcia: 1.04.2015, godz. 16.00-19.00

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Warsztaty są elementem projektu "Opowieści Stąd", którego głównym celem jest prowokowanie do spojrzenia na miejsce zamieszkania, jak na obiekt twórczych poszukiwań. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Edukacja kulturalna".

Dodatkowe informacje i zgłoszenia: tel. +48608549089, filiadab@mdkkoszutka.pl

Strona projektu: