Szlakiem II Powstania Śląskiego pt. „Katowice walczą” (2020-09-26, Sobota)

Projekt „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA"

– tryptyk wydarzeń upamiętniających 100 Rocznicę II Powstania Śląskiego z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA 2017-2022 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wiedza i pamięć

Chcąc upowszechniać wiedzę o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości w wymiarze regionalnym i wojewódzkim, wspierając wychowanie patriotyczne oraz wzmacniając poczucie wspólnoty w oparciu o pamięć regionalną, chcielibyśmy zachęcić do udziału w:

Szlakiem II Powstania Śląskiego pt. „Katowice walczą”

Wirtualny spacer tematyczny prowadzony przez certyfikowanego historyka i przewodnika po Katowicach.

Odwiedzimy miejsca walk:

• Huta Baildon
  • dawne koszary
  • Komisariat Policji Bezpieczeństwa
  • Polski Powiatowy Komitet Plebiscytowy
  • i wiele innych

Poznamy przyczyny, przebieg i skutki II Powstania Śląskiego oraz zobaczymy miejsca najważniejszych powstańczych walk.

Kiedy oglądać:

26 września 2020

Gdzie oglądać:

Film ze spaceru dostępny będzie Facebooku Miejskiego Domu Kultury „Koszutka” filia „Dąb” w Katowicach oraz YouTubie.

Partnerem Projektu jest Archiwum Państwowe w Katowicach oraz Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Powiązane wydarzenie w kalendarium:

qS82WDtRUaryCDQXfr3WKHc0MsgL9Hco6ChN3Daokj8

oLSNOdKb_ivCOI9A1vu5W43iKtzMXu7PJXRkEPrW5KE